Biskupijski dan

O 26. obljetnici uspostave Požeške biskupije u Požegi se u subotu, 23. rujna 2023. održao Biskupijski na kojem su se okupili dijecezanski i redovnički svećenici, đakoni, sestre redovnice, vjeroučitelji, odgojiteljice u vjeri, članovi župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća, lektori, izvanredni djelitelji svete pričesti, članovi crkvenih udruga i pokreta, molitvenih zajednica te djelatnici biskupijskih katoličkih škola. Program Biskupijskog dana započeo je u 9.30 sati u Dvorani sv. Terezije i Odgojno-obrazovnom centru u Požegi gdje je djelatnicima katoličkih škola predavanje na temu Važnost trajnog usavršavanja djelatnika u katoličkoj školi održao vlč. Krunoslav Siroglavić, vjeroučitelj u Katoličkoj klasičnoj gimnaziji u Virovitici. Središnji događaj Biskupijskog dana je zahvalno euharistijsko slavlje koje je u požeškoj Katedrali predvodio požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.
Tekst: Požeška biskupija i KG
Foto: PB i KG