Dan Škole ’23.

Priprava za svetkovinu sv. Terezije Avilske, zaštitnice Požeške biskupije i Katoličke gimnazije, započela je puno ranije. Dramska družina škole i Školski zbor u suradnji s mladima iz župe sv. Terezije Avilske pripremali su glazbeno-scenski prikaz života naše zaštitnice koji su izveli u dva navrata, uoči same svetkovine, 13. listopada, i na sam dan proslave, 15. listopada u punoj dvorani koja nosi njezino ime. Ovaj igrokaz koji su s mladima pripremale profesorice Marijana Ćorluka, Marija Tonković i Katarina Marić imali su priliku vidjeti djelatnici i učenici Škole, ali i brojni gosti, od domaćih do učenika i djelatnika iz pobratimske Katoličke klasične gimnazije iz Virovitice. Posebna čast bila je prikazati talent na djelu pred nadbiskupom msgr. Đurom Hranićem, domaćim biskupom Antunom i drugim biskupima i svećenicima koji su sudjelovali na svečanom euharistijskom slavlju u „majci svih crkava Požeške biskupije“ kako je u pozdravnom govoru i rekao biskup Antun. Za isto su se mladi, zajedno sa svojim vjeroučiteljem, pripremali i bdijenjem u požeškoj katedrali večer uoči svetkovine. I ove su godine mladi iz naše škole obukli svoje narodne nošnje – graničarske, voćinske i bosanske te na taj način nastavili čuvati djelić našeg bogatog narodnog blaga. Od tradicionalnog revijalnog programa ove godine za Dan škole održao se samo bub kviz koji je pripremio prof. Paulić, a na kojem su se u tijesnoj borbi najbolje snašli maturanti 4.b razreda.

RAZRED BROJ BODOVA
1. 4.B 8
2. 4.A 7
3. 3.A 6
4. 2.B 5
5. 1.A 4
6. 1.B 3
7. 3.B 2
8. 2.A 1