SURADNJA DUBROVNIK-POŽEGA

Dugogodišnja suradnja naših gimnazija ove godine rezultirala je posjetom Dubrovčana Požegi. 18 učenika i dva profesora došli su nam u goste kako bi oplemenili i povezali dva kraja Lijepe Naše. Krugovci obiju gimnazija bili su domaćini i još jednom pokazali što znači biti dobar domaćin. Posjet je bio radno-kulturno-zabavnog karaktera te smo odmah po dolasku Dubrovčana organizirali prezentaciju projekata na kojima radimo i koji nam predstoje u ovoj školskoj godini. Nakon prezentacije dobrodošlice pokazali smo im našu izložbu „Gimnazijski retro“ i najavili buduću „Zlatko Bourek – jedan umjetnik/tri grada“. Učenici dubrovačke gimnazije predstavili su svoj projekt „Sveti Vlaho u Dubrovniku“. Drugi dan posjetili smo Dijecezanski muzej u Požegi te prošetali gradom i pokazali gostima kuturno-umjetničke znamenitosti našeg grada gdje su ovoga puta „turistički vodiči“ prigodno bili su krugovci. U večernjim satima prisustvovali smo događaju u Gimnaziji „Tulum slova“ koji su organizirale profesorice hrvatskog jezika. Kako je neizostavni dio našega kraja i turistička ponuda ljepota krajolika sa svojim vinogradima, Veleučilište u Požegi nam je omogućilo posjet svojoj vinariji i degustaciju vina u veleučilišnom podrumu. Večernji izlasci nadopunili su ovu suradnju te je nakon tri dana druženja rastanak popratila i pokoja suzica. Već planiramo uzvratni posjet i radujemo se ponovnom susretu.