Čokolada, uvijek tako dobra

Još jedna u nizu suradnji naše škole s požeškim Veleučilištem održala se u petak, 7.2. u prostorijama Veleučilišta. Učenici 3.b u sklopu izborne nastave u pratnji prof. Sanje Prša posjetili su Veleučilište i poslušali predavanje „Čokolada, uvijek tako dobra“ koje je za njih pripremila doc. dr. sc. Svjetlana Škrabal. Mogli bismo reći da je predavanje bilo interaktivno jer se gospođa Škrabal pobrinula da predavanje ne bude monotono pa je prije početka predavanja svima podijelila čokolade koje su učenici jeli kako bi se povezali s temom predavanja. Kroz predavanje su mogli naučiti i čuti sve o procesu proizvodnje čokolade koji zrna kakaovca prođu prije nego što postanu čokolada koju kupimo kao gotov proizvod.