5. Škola skijanja fra Petar Barbarić na Vlašiću 

Već petu godinu zaredom učenici Katoličke gimnazije i učenici Katoličke osnovne škole iz Požege proveli su tri prekrasna dana na Vlašiću u pratnji profesora Marija Raguža, Marka Vujnovića te ravnatelja KOŠ-a Frane Barišića. Škola skijanja pod nazivom ,,Petar Barbarić” u čast poznatog travničkog fratra trajala je od 17. do 20. veljače 2022. godine. Učenici su boravili u EKO-FIS centru, a osim programa skijanja imali su organizirane obr’oke, razgledavanje Travnika, ćevape u ,,Bajri”, svetu misu u Travniku te posjet grobu fra Petra Barbarića. Osim toga imali su i vremena za slobodne aktivnosti pa su se oni najhrabriji odlučili za vožnju quadovimasnowboardanje, naravno, uz suglasnost roditelja. Radujemo se što je i ova godina prošla u dobrom raspoloženju, ugodnom druženju i sklapanju novih prijateljstava te se nadamo da će u budućnosti biti još mnogo takvih godina.

Tekst: Lucija Zeba