Ispis potvrda o statusu učenika u e-Dnevniku

Ispis potvrda o statusu učenika omogućen je u e-Dnevniku za učenike i roditelje te ih više nije moguće ispisati putem aplikacije Središnjeg državnog portala e-Potvrde za učenike.

Upute za ispis potvrda o statusu učenika u e-Dnevniku:

1. prijavite se u e-Dnevnik, odnosno na poveznici https://ocjene.skole.hr

2. u gornjem, desnom dijelu zaslona (ekrana), pored imena i prezimena učenika kliknite na izbornik ≡ (3 vodoravne crtice)

3. kliknite na ISPIS POTVRDA

4. odaberite svrhu potvrde

5. kliknite na “Generiraj potvrdu”

6. kliknite na potvrdu u donjem, lijevom dijelu zaslona (ekrana), dva puta brzo

7. ispišite potvrdu klikom na desnu tipku miša i “Ispis” ili na ikonu pisača u gornjem, desnom dijelu zaslona (ekrana).

Elektronički zapis potvrde je valjan bez potpisa i žiga.

S obzirom na to da je učenicima i roditeljima u e-Dnevniku omogućen ispis potvrda o statusu učenika, potvrde izdajemo:

– u slučaju ne mogućnosti ispisa potvrda

– u slučaju da nema odgovarajuće svrhe

– u slučaju potvrđivanja činjenica koje nisu status učenika (na primjer položenog predmetnog ispita, prosjeka ocjena, rezultata natjecanja …)

– u slučaju potvrđivanja činjenica za inozemstvo

– u slučaju propisanog obrasca potvrda (na primjer za dječji doplatak u inozemstvu (obrazac s prijevodom), za stipendiju zaklade, za sufinanciranje međumjesnoga javnog prijevoza …)

– i u drugim slučajevima kad učenici i roditelji ne mogu ispisati potvrde o statusu učenika u e-Dnevniku.

Tajnica škole