Smotra zborova u Virovitici

U organizaciji Nacionalnog ureda HBK za katoličke škole u subotu 25. studenog 2023. u Virovitici održala se smotra zborova katoličkih srednjih škola koje djeluju na području Republike Hrvatske. Program smotre, čiji je domaćin ove godine bila Katolička klasična gimnazija s pravom javnosti u Virovitici, započeo je u 16 sati nastupima zborova, a središnji događaj bilo je euharistijsko slavlje koje je u virovitičkoj župnoj crkvi sv. Roka predvodio požeški biskup msgr. Antun Škvorčević, predsjednik Vijeća HBK za katolički odgoj i obrazovanje. Na smotri se predstavio i naš školski zbor pod ravnanjem prof. Marije Tonković. Zbor je izveo dvije skladbe, Adoramus Te Christe Theodorea Duboisa, uz klavirsku pratnju Viktorije Barić, i Srce predajem ti Reubena Morgana uz pratnju Marije Orešković na gitari.