Kruh naš svagdanji daj nam danas, i sutra, i prekosutra…

DSC_0255Na tragu jučerašnje Svehrvatske smotre „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje 2015.“ u Stubičkim Toplicama na kojoj su sudjelovali i naši učenici, danas su u našoj školi također obilježeni Dani kruha.

U organizaciji vlč. Marijana Pavelića pod velikim odmorom kratkim su programom i molitvom blagoslovljeni plodovi rada ruku čovjekovih koji su potom blagovali svi prisutni. Današnjim danom ujedno je završena i hvalevrijedna humanitarna akcija u kojoj su učenici svojim dobrovoljnim prilozima danas omogućili topli obrok za sedamdesetak korisnika Caritasove kuhinje.

Upravo ovom prigodom mogli bismo se sjetiti i velikog Miguela de Cervantesa koji je potaknut vlastitim iskustvom zaključio: „Kad se ima kruha tad je i tuga lakša.” ili pjesnika Vladimira Nazora koji pjeva:

„Jer ništa nema važnije od hljeba, 

I najveća je sreća trbuh pun.“