Gimnazijalci posjetili pravoslavnu crkvu

Jedan od važnih dijelova vjeronaučnog gradiva jest i upoznavanje drugih religija i crkava. Prekrasnu prigodu, posebno uoči Molitvene osmine za jedinstvo kršćana imali su učenici prvih razreda koji su u pratnji velečasnog Marijana Pavelića posjetili pravoslavnu Crkvu svetog Georgija u Požegi. Njima su se pridružili i trećaši klasičari koji su zajedno s profesorom Stefanom Bunjevcem već predvidjeli terensku nastavu sociologije u istoj crkvi.

Ispred crkve gimnazije je srdačno dočekao požeški paroh, protojerej Aleksandar Bjelić koji ih je upoznao s poviješću crkve, stilom gradnje i pojedinim ikonama. Osim toga ukratko je predstavio posebnosti Pravoslavne crkve, način njihova služenja mise, te je predočio gimnazijalcima i kako zvuče neki od liturgijskih napjeva.