Terenska nastava prvih i drugih u Podgorju

Drugu godinu za redom učenici sada i prvih i drugih razreda, zajedno sa svojim razrednicima Sanjom Pršom, Josipom Katićem, Ivanom Zovko, Ivanom Drmić te moralnom i fizičkom podrškom Marijom Ragužem i Silvijom Šaurom, sudjelovali su 6. i 7. rujna na terenskoj nastavi u Podgorju gdje su brali grožđe na jedan od dva vinograda požeškog Veleučilišta.

Dan drugih

Spremni za berbu u 8 sati drugi su se 7. rujna uputili prema Podgorju gdje su odmah po dolasku na padinu Vražjak DSC_0068preuzeli škare i bacili se na posao. Ove su godine brali chardonnay koji uz mnoge bijele sorte, među kojima su graševina, pinot sivi i pinot bijeli, raste na ovoj padini. U društvu je rad lakši pa je za dva sata predviđeni posao bio gotov. Zadovoljni obavljenim poslom uputili su se do autobusa koji ih je odvezao do prostorija nastavne baze Veleučilišta, neposredno uz vinograde. Ondje su imali vremena za kratak odmor nakon kojega su nas domaćini poveli u obilazak pogona za preradu grožđa i dobivanje vina. Na kraju obilaska imali su priliku kušati muškat žuti koji ih je okrijepio za povratak u Požegu bogatiji za još jedno novo iskustvo.

Tekst: Leonarda Zelenika, 1.a i Lucija Morvaj, 1.b

Foto: Magdalena Černušak, Dominik Fogadić i Karlo Bleiziffer