Matea Pauković (4.a) – najmaturantica

Nastavna je godina za maturante završila, vrijeme je priprema za ispite državne mature, ali i za osvrt na srednjoškolsko obrazovanje koje je za njima. Tako se na jednoj od posljednjih sjednica Nastavničkog vijeća razgovaralo o postignućima maturanata Katoličke gimnazije, ali i o izboru najmaturanta, točnije najmaturantice koja je jednoglasno pripala gospođici Matei Pauković (4.a) iz Nove Gradiške. Ovogodišnji izbor bio je poprilično jednostavan, za razliku od nekoliko prijašnjih godina, budući da je svojim izvrsnim školskim postignućima i osobitom zauzetošću u izvannastavnim aktivnostima škole Matea svih ovih godina bila barem stepenicu iznad svoje generacije, ne umanjujući uspjeh i zauzetost svih ostalih maturanata. Za svoj trud Matea će na svečanosti oproštaja Škole od njene generacije biti nagrađena jednokratnom novčanom nagradom Požeške biskupije, a ovoga je ponedjeljka, 27. svibnja, na 11. dodjeli nagrada Rotary cluba Požega najmaturantima požeških škola u Grginom dolu također nagrađena vrijednom nagradom – prijenosnim računalom, koje joj je osobno uručio predsjednik Rotary cluba Požega g. Tomislav Bleiziffer.

Mateu smo pitali kako se osjeća kao najmaturantica, ali i o dojmovima iz Grginog dola.

„Dodjela je bila kratka, ali slatka. Najprije sam, zajedno sa šest maturanata ostalih srednjih škola u Požegi dobila pohvalnicu za uspjeh, a zatim i laptop kao dodatnu nagradu. Jako sam počašćena titulom i zahvalna ravnatelju i profesorima što su ove godine upravo mene odabrali. Drago mi je da su moj trud i zalaganje kroz ove četiri godine prepoznati i na ovaj način nagrađeni jer nije svaki put bilo jednostavno “grijati stolicu” i nastojati pomiriti sve obveze koje srednjoškolsko obrazovanje i uključenost u školske aktivnosti donose. Još jednom se zahvaljujem i Rotary Clubu Požega, a svim srednjoškolcima poručujem da se marljivost, ustrajnost i žrtva isplate.“

Foto: Karlo Bleiziffer