Dani kruha, solidarnosti i zahvalnosti za plodove zemlje u KG

Jedan razred – jedna kutija dobrote. U nekim razredima čak i dvije. Napunili smo svoje košare, vrčeve, bačve, podrume, špajze i smočnice obilnim rodom naše slavonske zemlje i dobrotom našeg Stvoritelja. Napunili smo svoja srca zahvalnošću za darove koje smo primili. Uočiti, primijetiti, podijeliti s onima koji nemaju. Barem simbolički. Podijeliti s onima koji nisu u istoj poziciji, koji nemaju iste okolnosti, koji su možda imali manje sreće nego možda mi. Njegovati osjećaj zahvalnosti i solidarnosti prema bližnjemu– bio je naš cilj prošloga tjedna, a naročito u petak 21. listopada. Uz molitvu i blagoslov kruha i peciva koju je predvodio vjeroučitelj vlč. Tomislav Dokoza tijekom velikog odmora. Uz dostavu punih kutija dobrote u Riznicu dobrote našeg biskupijskog Caritasa. Uz zajedništvo volontera naše škole tijekom slaganja namirnica na police. Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim obiteljima na doprinosu, zahvaljujemo svim nastavnicima škole i djelatnicima Caritasa na izvrsnoj suradnji. Zahvaljujemo Gospodinu na dobroti koju nam svakodnevno iskazuje.