Dan Škole u radosti, zabavi i miru

Stari bi narod rekao – bolje da izumre selo nego običaji! I dok se ne domislimo boljem načinu obilježavanja Dan Škole, i ove smo godine krenuli i završili utabanim stazama. Tako je u ponedjeljak, nakon prošlogodišnje pauze, upriličena revijalna odbojkaška utakmica između učenika i profesora. Iako je mladost, bodrena glasnim navijanjem s tribina, prštala od svježine i snage, utakmica je po tko zna koji put otišla na stranu starijih natjecatelja. Na sam dan naše zaštitnice, sv. Terezije iz Avile, održano je međurazredno natjecanje u bub kvizu koji je i ove godine pripremio prof. Paulić za osam peteročlanih ekipa. Očekivano su se u ovom formatu natjecanja najbolje snašli maturanti 4.a razreda (Gladiatores latrinae) koji iza sebe imaju popriličan broj kvizaških utakmica. Vrhunac obilježavanja Dana Škole bilo je zajedničko svečano euharistijsko slavlje u požeškoj katedrali koje je uz domaćeg biskupa msgr. Ivu Martinovića i druge biskupe predslavio vrhbosanski metropolit msgr. Tomo Vukšić. Na svršetku slavlja naši su učenici Ema Marić i David Kovačević zahvalili u ime gimnazijalaca, njihovih roditelja i djelatnika naše škole nadbiskupu Tomi za predvođenje svetog slavlja kao i nazočnim biskupima za sudjelovanje, a domaćem biskupu Ivi za trajnu blizinu i brigu koju iskazuje prema katoličkim školama u Požeškoj biskupiji.