Suae quisque fortunae faber est

DSC_8497Da je svatko kovač svoje sreće i da mu je samo jednom dana prilika da u okruženju u koje je stavljen postigne najbolje za sebe, mogli su čuti i shvatiti svi koji su htjeli na jučerašnjoj akademiji povodom početka nove školske godine u Katoličkoj školi. Poruka je to bila ravnatelja škole, prof. Ivice Bedeničića, koji je izrazio dobrodošlicu i zaželio uspjeh u novoj školskoj godini svim učenicima Škole, a napose učenicima prvih razreda. Njima je posebno poručio da su pozvani u Školu unositi i dijeliti svoju mladenačku energiju, ali i svoje ideale, a starije da ih prihvate, pomognu da se snađu, ali da ih nikako ne iskvare.

Program je moderirala prof. Ivana Arambašić koja je ponajprije zbog novih učenika ukratko predstavila djelatnike škole, kako nastavnički zbor, tako i pomoćno osoblje Škole. Program je otvorio školski zbor pod ravnanjem prof. Marije Tonc, nakon čega je prikazan film o deset godina Škole i najzanimljiviji trenutci sa snimanja blic testova s profesorima KG-a. Drugi dio programa bio je namijenjen uručivanju simboličnih nagrada učenicima koji su na bilo koji način zadužili Školu u protekloj školskoj godini.