Aktivno smo vježbali za Aktivnu Hrvatsku

DSC_0521U sklopu promocije zdravoga života redovitim vježbanjem i zdravom prehranom jučer su u našemu gradu gostovali studenti Kineziološkog fakulteta u Zagrebu i popularna TV-voditeljica Renata Sopek. Oni su dio tima koji realizira projekt Aktivna Hrvatska a čiji je cilj već spomenuta promocija zdravijega života kod svih generacija, a posebno kod mladih. Sam projekt je pod pokroviteljstvom Predsjednice, a u njega se uključilo i dvadesetak učenika naše škole preko prof. Marija Raguža.

Jednosatni trening za stotinjak Požežanki i Požežana predvodio je stručni trenerski tim Kineziološkog fakulteta među kojima je i Požežanin Ivan Antunović, bivši rukometaš RK
Požega. Osim treninga, vježbačima su održana kratka stručna predavanja iz kineziologije, nutricionizma i medicine o važnosti tjelesne aktivnosti, pravilne prehrane i brige o vlastitom zdravlju. O cilju s kojim je pokrenuta ova ideja promocije aktivnoga života voditeljica programa Renata Sopek rekla je sljedeće: „Bitno je osvješćivati ljude da je zdravlje primarno i da se moraju početi baviti tjelesnom aktivnošću, a uz sve to mogu dobiti stvarno korisne savjete od vrhunskih stručnjaka, tako da vjerujem da je to jedna lijepa cjelina.“

Neki od naših učenika koji su se prijavili za ovaj trening također su nam povjerili svoja iskustva.

DSC_0512

 

„Bilo je to lijepo iskustvo, drago mi je što se odazvao tako velik broj ljudi i još mi je bilo draže što su većina njih bili mladi jer, kao što je i rečeno u uvodnim govorima, mladi se sve rjeđe odlučuju aktivno baviti sportom. Ekipa koja je vodila treninge je bila odlična i svidjele su mi se vježbe koje ću kasnije vjerojatno upotrebljavati i na svojim treninzima.“ Martina Pandža Brnić

 

„Bilo je vrlo poučno. Svidjela mi se radna atmosfera koja te potiče da nastaviš vježbati. Drago mi je da sam imala priliku vježbati s voditeljicom programa Ultrafit. Renata Sopek mi je pokazala koliko je zapravo važno imati dobar stav pri vježbanju kako bi sama vježba bila valjana.“ Monika LončarevićDSC_0514

 

 

„Ovo je bilo vrlo lijepo iskustvo koje može pomoći svima koji žele živjeti zdravo. Inače, svakodnevnom vježbam, ali ovaj trening otkrio mi je mnoge druge vježbe koje će mi pomoći da unaprijedim svoje osobne treninge.“ Leon Fogadić