Trodnevni izlet djelatnika škole u Sloveniju

36531163_2014561241896269_6991584743544324096_oDjelatnici KG-a zaputili su se 3. srpnja na trodnevni izlet u Sloveniju. Osim besprijekornog vodstva i organizacije prof. Frane Barišića, u sjećanju će nam ostati i sve ono doživljeno i viđeno u Sloveniji. Prvi dan, nakon smještaja u Erjačevu koču, hrabro smo se uputili na vrh Slemenova špica, visok čak 1911 m. Umor je pobijedila zahvalnost Bogu na ljepoti kojoj smo imali prilike posvjedočiti te smo druženje nastavili u našoj koči uz društvene igre. Idućeg smo se dana putem jezera Bled zaputili u Ljubljanu. Još jednom ostali smo bez riječi doživljenim ljepotama koje ovaj svijet pruža. Nakon razgledavanja Ljubljane I brodom i pješice, zaputili smo se put Vipave koja je bila naše prenočište. Naš domaćin bila je Škofijska gimnazija Vipava te njihov ravnatelj g. Vladimir Anžel. Uz piknik, boćanje i druženje, spoznali smo da dobra volja i dobro društvo nadilaze sve jezične barijere. Zadnjega dana našeg putovanja, uputili smo se u Postojnsku jamu te posjetili Predjamski dvorac. Teško je opisati riječima ono viđeno, stoga će slike morati poslužiti. Na samom kraju obišli smo Škofijsku gimnaziju Vipava te samo mjesto Vipava. Inspirirani onim viđenim krenuli smo našim domovima. Posebna zahvala svakako ide našem prof. Frani Barišiću, koji je, kao i uvijek, besprijekorno organizirao ovaj put te našim domaćinima iz Vipave koji su nas srdačno ugostili. Nadamo se da ćemo im uskoro imati prilike uzvratiti gostoprimstvo.