Gostioničarka za sve uzraste

U Požegi se ovih dana, sasvim nevjerojatno, ali sasvim zgodno i potrebno, manje pričalo o politici, a više šuškalo o šarmantnoj i zabavnoj Gostioničarki koju svi (ili barem mnogi) žele pogledati. Naravno da se radi o novoj predstavi Gradskoga kazališta Požega koje je unaprijed rasprodalo prve tri izvedbe, a u narednim danima predstavu ponudilo požeškoj srednjojškolskoj družini. Redatelj Davor Svedružić pripremio je simpatičnu, humorističnu i pitku predstavu za sve generacije a koju je odigrala i, vjerujemo, odigrat će još puno puta mlada ali već iskusna kazališna ekipa koju predvode mlade požeške snage među kojima i naš bivši učenik Matko Trnačić. Tako su naši učenici mogli upoznati Goldonijevu Gostioničarku Mirandolinu u slavonskoj verziji onih vremena, kao i čitav spektar simpatičnih i onih manje simpatičnih ljudskih karaktera. Ponosni na naše Požežane i njihov entuzijazam kao i činjenicu da naše kazalište doživljava malu renesansu preporučujemo se novim poslasticama iz njihove kuhinje.

Foto: Dora Gajić i Nikolina Tolić, 4.b