5. KaZlaDo

U četvrtak 2. svibnja 2019. u Gradskom kazalištu Požega održan je 5. KaZlaDo na kojemu je sudjelovala i dramska družina naše škole. Na ovogodišnjem KaZlaDu predstavilo se osam osnovnih i srednjih škola naše županije, a njihove izvedbe pomno je pratio četveročlani žiri u kojem su bili Tihana Strmečki, Marijana Matoković, Lovro Ivanković i Dario Hak. Naši su učenici u kategoriji skupnih nastupa izveli predstavu „Poštovani“, a monolozima su se predstavili učenici Lea Majski („Karloina Neuberg“), Filip Kovačić („Izaberi život“) i Antonio Bebek („Pismo Majci“). Nakon toga su se uputili na radionice koje će im zasigurno biti korisne u daljnjem radu. Na kraju KaZlaDa dodijeljena su priznanja najboljima. U kategoriji skupnog nastupa za srednju školu nagradu je dobila dramska skupina Gimnazije Požega koja se predstavila mjeuziklom  “Gimnazija the musical”, pod vodstvom prof. Duška Galić. U kategoriji pojedinačnih nastupa nagradu je dobio Ilija Paović koji se predstavio monologom „Duh“.