Biskup primio prvaše klasičare

1.A s OsnivačemNakon susreta s učenicima općega smjera, biskup Antun Škvorčević primio je 22. rujna u crkvi sv. Lovre učenike klasičare prvoga razreda Katoličke gimnazije u Požegi. Na početku susreta vjeroučitelj Marijan Pavelić je zahvalio Osnivaču na podršci, blizini i brizi koju iskazuje prema mladima. S izrazima radosti biskup Škvorčević je pozdravio učenike koji su nestrpljivo iščekivali ovaj susret. Ukratko im je pojasnio kako čovjek osim za hranom ima i neke druge potrebe te da se ispunjen i zadovoljan osjeća ne samo kada zadovolji svoje tijelo, nego i pamet, ali još više i duh. Zato će Katolička gimnazija prižati njima osim onog intelektualnog i odgojne sadržaje kako bi ih formirala u cjelovite osobe.
Potom im je protumačio ukratko povijesno-kulturne vrijednosti crkve sv. Lovre, ali i grada Požege i Požeške biskupije. Biskup je istaknuo da osam stoljeća zidina crkve svjedoči o osam stoljeća duša koje su duhovno rasle i gradile svoj odnos s Bogom, a mi danas smo nastavak toga vjerničkog iskustva. Podsjetio je klasičare na ono što je od srednjega vijeka do danas nastojao živjeti čovjek na prostorima srednje Hrvatske u izgradnji svoga duhovnog identiteta i ohrabrio ih da odvažno nastave taj avanturistički hod.