Županijsko natjecanje u nogometu za mladiće

Prvoga dana mjeseca prosinca održalo se Županijsko natjecanje u nogometu za mladiće u Sportskoj dvorani „Tomislav Pirc“ na kojem je sudjelovalo sedam srednjoškolskih ekipa. Prva utakmica prvoga kola igrala se između predstavnika Ekonomske škole Požega i Obrtničke škole Požega koju su dobili Ekonomisti. Druga utakmica odigrala se između Medicinske škole Pakrac i Poljoprivredne škole Požega koju su dobili mladići iz Pakraca. Najzanimljivija utakmica prvoga dijela natjecanja odigrala se između Gimnazije Požega i Tehničke škole Požega. Gimnazijalci su se ipak pokazali boljima uz dosta muke. Napokon, došao je red i na naše mladiće. Prvu utakmicu igrali smo protiv Pakračana koji su znatno stariji od naših predstavnika. Razlika se vidjela i na terenu pa su Pakračani pobijedili rezultatom 3:0.

Drugo kolo započelo je utakmicom Tehničke škole Požega i Obrtničke škole Požega u kojem su Tehničari upisali prvu pobjedu na turniru. S ovom utakmicom završio je dio turnira koji nije bio toliko napet, a prva u nizu napetih bila je ona između KG-a i Poljoprivrednika. Šesta utakmica po redu proslavila je Luku Bošnjaka koji je zabio i asistirao Ivanu Černušaku za 2:2. Utakmica, iako je bila jako napeta i neizvjesna, otišla je na stranu Poljoprivrednika koji su na kraju pobijedili rezultatom 4:2. Zadnja utakmica u skupinama igrala se između Ekonomista i Gimnazijalaca koja je završila pobjedom Ekonomista na penale te su tako ušli u finale gdje su ih čekali Pakračana. Pakračani, iako stariji, nisu mogli protiv Ekonomista koji će tako našu županiju predstavljati na državnom natjecanju. Čestitke našim dečkima na borbenosti. Pokazali su kvalitetu, ali ove godine nedostajalo je sreće. Za KG su igrali: Petar Balog, Luka Bošnjak, Ivan Černušak, Željko Gomerčić, Luka Ivančić, Matej Maglica, Roko Mršić (C), Jure Obradović, Luka Polić i Bruno Raguž. Učenike je vodio prof. Mario Raguž.

U organizaciji ovog natjecanja sudjelovala su i dva učenika Katoličke gimnazije, Matko Bulf i Niko Radoš.

Fotografije: Ema Marić, 1.b