31. obljetnica stradanja Voćina

Na sv. Luciju, 13.12. već 31 godinu spominjemo se stradanja Voćina, voćinske crkve i njegovih stanovnika u Domovinskom ratu. U organizaciji brojnih braniteljskih udruga proizašlih iz Domovinskog rata i Požeške biskupije ovoga je utorka održano 14. hodočašće predstavnika Hrvatske vojske, policije, branitelja, ali i učenika katoličkih gimnazija iz Požege i Virovitice. Program hodočašća započeo je u na Prebendi, ulici iznad voćinskog svetišta s kojeg je započeo krvavi pohod na voćinske stanovnike uglavnom starije dobi. Ondje su se okupili predstavnici hrvatskih branitelja, vojske i policije i drugi vjernici koji su nakon uvodne molitve u procesiji krenuli prema crkvi. Po dolasku u svetišni prostor pokraj Memorijala „U Majčinu naručju“ proglašena su imena voćinskih žrtava, upaljene svijeće i položeno cvijeće te upućena molitva. Neposredno nakon toga slavljena je sveta misa za duše poginulih, a predvodio ju je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.

Fotografije: Požeška biskupija