Proširenje obrazovne ponude Katoličke gimnazije – jezična gimnazija

U nastojanju da se otvori željama i potrebama mladih Požeške biskupije, Katolička je gimnazija napravila još jedan iskorak u ponudi obrazovnih sadržaja – uz postojeće smjerove klasične i opće gimnazije od početka školske godine 2023./24. nudi još jedan program – jezičnu gimnaziju.

U dogovoru s osnivačem Katoličke gimnazije, Požeškom biskupijom i biskupom Antunom Škvorčevićem, a uz svesrdnu zauzetost predstojnika Ureda za katoličke škole, prečasnog Ivice Žuljevića, krenulo se početkom ove školske godine u potraživanje potrebitih dozvola čime je pokrenut proces koji je ovih dana, točnije 8. svibnja 2023. okončan rješenjem kojim se Katoličkoj gimnaziji odobrava izvođenje programa jezične gimnazije.

Rješenje jezični smjer

Program jezične gimnazije odvijat će se u kombiniranom odjeljenju s klasičnim usmjerenjem tako da će dio programa učenici pohađati zajedno, a dio, prema osobitostima, odvojeno.

Uz cijeli niz izvannastavnih aktivnosti

 • Dramsko-jezična radionica
 • Sportske reprezentacije (košarka, nogomet, odbojka, rukomet, kros, šah)
 • Novinarska družina Nautes
 • TV sekcija
 • KRUG (Kreativna radionica učenika gimnazije)
 • Mješoviti zbor
 • Školski glazbeni sastav
 • Volonterski klub
 • Školsko planinarsko društvo “Pegaz”

školskih projekata

 • Malonogometni turnir „Nisi sam“
 • Međunarodni Eko-kamp “Belli”
 • Šport uključi, probleme isključi
 • U zdravom tijelu zdrav duh
 • Briga o drugome, briga o sebi
 • Škola skijanja „Petar Barbarić“
 • Školsko planinarsko hodočašće

dobre tehničke i materijalne mogućnosti

 • moderno opremljene učionice
 • knjižnica i čitaonica
 • moderna i bogato opremljena sportska dvorana
 • polifunkcionalna Dvorana sv. Terezije Avilske

posebna se pažnja posvećuje duhovnosti i odgoju, toliko potrebnom našoj mladeži.

Vjerujem da će i ovaj novum obogatiti i oploditi široku paletu ponude Požeško-slavonske županije na području odgoja i obrazovanja! Uz našu pamet,  marljivost i pobožnost, a zagovorom zaštitnice Katoličke gimnazije, sv. Terezije Avilske, dat će Bog i blagoslova i plodova!

Ivan Bedeničić, ravnatelj