Pješačko hodočašće mladih u Voćin

U nedjelju 20. kolovoza 2023. hodočasnici pješaci, napose mladi, iz župa Katedralnog, Posavskog i Zapadno-slavonskog arhiđakonata polaze na hodočašće u Voćin. U crkvi sv. Lovre u Požegi u 14.00 sati primit će blagoslov te nastaviti hod prema Stražemanu gdje će sudjelovati na euharistijskom blagoslovu prigodom završetka dana godišnjeg župnog klanjanja. Za sve sudionike je osiguran prostor za noćenje, a mladi će biti smješteni u prostorima župne pastoralne dvorane i, prema potrebi, obližnje područne škole. U 21.00 sati u župnoj crkvi sv. Mihaela Arkanđela biti će prigodni molitveni program za mlade.
Sutradan, u ponedjeljak 21. kolovoza, svi hodočasnici u 5.00 sati nastavljaju hod prema Voćinu, zajedno s drugim pješacima koji će im se pridružiti. Središnje hodočasničko euharistijsko slavlje prigodom blagdana Gospe Voćinske u 18.30 sati predvodi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević, a pri svršetku slavlja uslijedit će procesija s likom Gospe Voćinske.
POZIVAMO SVE MLADE DA SE PRIDRUŽE!!!