Rezime Dana otvorenih vrata

Ono za što su se mnogi gimnazijalci zajedno sa svojim mentorima danima pripremali, danas su imali priliku prikazati svim zainteresiranim osmašima, prijateljima gimnazijalcima, ali i našim prvim susjedima iz KOŠ-a. Tako su mnogi danas imali priliku doći u dodir s klasičnim grčkim jezikom i antičkom grčkom kulturom u radionici klasičnih jezika, popratiti zanimljive i uzbudljive kemijske procese u prirodoslovnom kabinetu , vidjeti zanimljiviju stranu matematike ili se zaigrati u radionici/igraonici Homo ludens.

Ako je došao i onaj koji još vjerovao u mitove o Katoličkoj gimnaziji, mogao se tih mitova osloboditi u info-učionici gdje su ili putem filma ili kroz pitanja mogli saznati sve što ih zanima u vezi gimnazijskog školovanja. Poslastica je kao i svake godine bila učionica dramske družine koja je i ove godine izvela više od desetak predstava i pojedinačnih scenskih nastupa. Okrjepa kako za goste tako i za domaće i ove se godine mogla pronaći u taverni u kojoj je vladala najopuštenija, učenicima i vikendu najbliskija atmosfera.