POSTANI VOJNI KADET!

dsc_0008S ciljem promocije Vojnog učilišta “Dr. Franjo Tuđman” i tri vojna smjera koje to učilište nudi – vojni pilot, vojni inžinjering te vojno vođenje i upravljanje, jučer su naše maturante posjetili djelatnici MORH-a, gdin Perko i Raguž te satnik Antun Mandić koji je ujedno zadužen za odnose s javnošću. Upravo je satnik Mandić predstavio ova tri vojna smjera kao najkompletnije studijske programe u Republici Hrvatskoj jer osim one intelektualne i moralne dimenzije koje nude i svi ostali smjerovi drugih fakulteta vojnog kadeta formira i s obzirom na tjelesnu spremu i osposobljava ga u vještinama vođenja. Ono što zasigurno niti jedno učilište ili sveučilište ne nudi jesu uvjeti koji se nude onim kadetima koji upišu Vojno učilište, prije svega smještaj, stipendije, računalna oprema, razmjene studenata, studiranje na stranim vojnim učilištima i mnoge druge pogodnosti. Kao što je i za očekivati na učilištu ovakvoga tipa, preduvjeti za upis jesu, uz dobar uspjeh na maturi, i zavidna tjelesna sprema.