Čovječe, sjeti se da si prah…

DSC_0120Ove srijede, 1. ožujka, nakon prvog sata, naši učenici i profesori uputili su se u katedralu sv. Terezije Avilske kako bi prisustvovali svetom misnom slavlju povodom Čiste srijede odnosno Pepelnice kojom započinje korizma. Pepelnica je dan posta, nemrsa i pokore ta na taj dan svećenik vjernike posipa pepelom uz riječi: „Spomeni se čovječe da si prah i da ćeš se u prah pretvoriti.“ Istim su se riječima svećenici ove srijede obratili našim gimnazijalcima i ostalim vjernicima te ih potaknuli da se odreknu svojih slabosti u razdoblju korizme. Svetu misu predvodio je vlč. Josip Krpeljević u koncelebraciji vlč. Žuljevića i vlč. Pavelić. Vlč. Krpeljević na početku svete mise pozdravio je sve prisutne iskazavši zadovoljstvo zbog tolikog prisutnog mnoštva. U svojoj nam je poruci poručio da ovih dana trebamo ”stišati” glazbu i paziti što slušamo, jednako si tako posvijestiti važnost molitve i prisutnost vjere u našim obiteljima. Po završetku slavlja svi zajedno izmolili smo molitvu za Treći euharistijski kongres.

Tekst: Patricia Budić i Marta Božić

Foto: Jana Jularić