Zaziv Duha Svetoga

U čestitoj tradiciji kršćanskoga života svaki se dan, svaki se rad ili svako jelo započimalo u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Vjerovanje da Trojedini Bog blagoslivlja svaka naša nastojanja i svaki naš trud prenosi se s generacije na generaciju u Crkvi, obitelji i školi. Upravo s tim vjerovanjem i nadom da će nas Dobri Pastir čuvati i u novoj školskoj godini, da će nas kao Otac ponijeti u najtežim trenutcima ili tješiti u budućim padovima, ali i radovati se s našim uspjesima, jučer smo pristupili svetom misnom slavlju kojim smo i u onom duhovnom smislu započeli novu školsku godinu. Misno slavlje predvodio je požeški biskup msgr. Antun Škvorčević u koncelebraciji više više svećenika među kojima je bio i vjeroučitelj KG-a vlč. Marijan Pavelić, ali i novi duhovnik škole vlč. Ivica Bošnjak.