O Belliju i u Pazinskom kolegiju

Prvi školski projekt Kako sačuvati najmanjeg guštera u Hrvatskoj davno je prešao granice naše županije i već do sada predstavljen je u nekoliko hrvatskih županija i gradu Zagrebu. Tako je ovih dana putujuća izložba i priča o ivanjskom rovašu stigla i do središta Istarske županije, drevnoga Pazina. Naime, projekt je u sklopu ”istarske turneje” prezentiran i u Klasičnoj gimnaziji s pravom javnosti u Pazinu, a predstavio ga je dobri poznavatelj ove problematike, bivši učenik naše škole, Mario Janković, sada već student biologije i kemije na zagrebačkom PMF-u. Ekipu KG-a koju su još činili i Teodora Sakoman, Marta Paponja, Danijel Barišić i prof. Frano Barišić primio je ravnatelj Pazinskog kolegija Alejandro Castillo Jimenez koji ih upoznao s prostorom njihove škole te predstavio školskom kolektivu. Bilo je tu vremena i za obilazak ovog istarskog bisera ćemu svjedoči i fotogalerija.